Aktualizace – Turistické pochody Lesnickým Slavínem a Okolím studánek Brna 22.5.2021

Vážení turističtí přátelé,

dovolujeme si Vás pozvat na dvojici výjimečně současně konaných turistických pochodů:
Odložený ročník pochodu Lesnickým Slavínem a další ročník pochodu Okolím studánek Brna.

Pochod Lesnickým Slavínem se v řádném termínu nemohl v důsledku vládních nařízení konat, proto ho pořádáme v náhradním termínu. Můžete si tak letos vybrat z celé řady tras, které se někde můžou prolínat.

100 km pochod se uskuteční, jen umožní-li to v té době platná proti epidemiologická opatření. Stejně tak i možnost kontrol na trasách. K dispozici budou razítka pochodu, účastnické listy, nový odznak pochodu Lesnickým Slavínem. Možná i razítka IVV, umožní-li to situace.

Všechny účastnice a účastníky prosíme o dodržování dostatečných rozestupů a zakrytí dýchacích cest rouškou. Zajištěno je občerstvení, dzf. prostředky i sociální zázemí.


Těšíme se na Vaší účast. Přijďte se projít svěží jarní přírodou plnou přírodních i architektonických památek a pobýt na zdravém vzduchu.

František Pokorný

Základní informace k pochodům

Můžete se zúčastnit některé z pěších tras 8, 14, 23, 25, 35, 42, 50 a 51 km
Všechny trasy pochodu nalezneme na turistické mapě KČT č. 85 Okolí Brna Svratecko, SHOCART č. 52 Okolí Brna, Moravský kras

 • Datum:
  Sobota 22. 5. 2020
 • Čas startu:
  7:00 – 11:00 – trasy 23, 25, 35, 42, 50, 51 km
  7:00 – 14:00 – trasa 8,14 km
 • Místo startu:
  Areál TJ , Drozdí 6, Brno – Ořešín
 • Ukončení pochodu:
  22. 5. 2020 – 20:00
 • Bližší informace:
  MVDr. František Pokorný
  tel.: 606 276 185
  e-mail: pokorny.mvdr@centrum.cz

  Ing. Luděk Mach
  tel.: 602 970 786
  e-mail: mach.ek@seznam.cz

Příchod na start: autobusem z Králova Pole na konečnou v Brně Ořešíně, dále pokračujte pěšky po ulici Drozdí z kopce dolů k areálu TJ.
Startovné: děti do 6 let zdarma, děti do 15 let 15,-Kč, ostatní 30,-Kč.
Každý účastník obdrží na startu mapku tras a v cíli účastnický list.
Občerstvení zajištěno.

Popis jednotlivých tras Okolím studánek Brna

Trasa 8 km
Ořešín, st. U Potomských, rozc.U buku, st. Doležalova, st.Tomečkova, st. J. Konšela, rozc. Nad Soběšicemi, rozc. Písky, Ořešín.

Okolím studánek Brna 8 km
Okolím studánek Brna 8 km

Trasa 14 km
Ořešín, st. U Potomských, Medžiho pramen, st. Nade vše je voda, Útěchov, rozc. U Buku, st. Doležalova, st. Tomečkova, st. J. Konšela, st. U jezevce, rozc. U Luže, Panská louka, rozc. nad Soběšicemi, rozc. Písky, Ořešín.

Okolím studánek Brna 14 km
Okolím studánek Brna 14 km

Trasa 25 km
Ořešín, st. U Potomských, Medžiho pramen, st. Nade vše je voda, Útěchov, rozc. U Buku, st. Doležela, st. Tomečkova, st. J. Konšela, st. U jezevce, rozc. U luže, Bílovice, Panská Lícha, rozhl. Ostrá Horka, Soběšice, st. J. Cimrmana, Řečkovice, Ořešín.

Okolím studánek Brna 25 km
Okolím studánek Brna 25 km

Trasa 35 km
Ořešín, st. U Potomských, Medžiho pramen, st. Nade vše je voda, Útěchov, Mufloní studánka, Ronov zřícenina, studánka Pod Ronovem , studánka Ptačí svatyně, studánka U Psa, Adamov, Pytlácký vodopád, Vítečkova studánka , Vranov, stud. Zdrávas Maria, Pramen Ponávky, rozc. U Jelínka, Lelkovadlo, Babí lom rozc., Studánka Buková, Lelekovice, Údolí Ponávky, Řečkovice, Ořešín.

Okolím studánek Brna 35 km
Okolím studánek Brna 35 km

Trasa 50 km
Ořešín, st. U Potomských, Medžiho pramen, st. Nade vše je voda, Útěchov, Adamov, Josefovské údolí, studánka Bažantí, U srnce, U Aničky, Máchův památník rozc. Studánka U Kukačky, U Huberta, Nový Hrad zřícenina, Vranov, rozc. Lelkovadlo, zpevněná cesta do Lelekovic, stud. U Lávek, Olšová, Brčálka, Lelekovice, Údolí Ponávky, Řečkovice, Zamilovaný hájek, studánka Járy Cimrmana, Soběšice, klášter Klarisek rozc., rozc. Písky, U Jezírka, U Buku, studánky Tomečka, Doležela, Konšela, lesní cesta Melatín, rozc. U Luže, studánka Konšela, studánka Dyka, Trpaslíkův pramen, Útěchov, rozc. Horka, Ořešín.

Okolím studánek Brna 50 km
Okolím studánek Brna 50 km

Plakáty: